Ezen az oldalon egy videóra vett SSG bemutatót láthatsz, ahol John Bedini egyik "tanítványa" magyarázza el a felépítést és a működést.

Köszöntelek a John Bedini féle Monopólusos Oszcilláló - Energizáló, más néven az Egyszerűsített Iskoláslány Energizáló bemutatóján. Ez a bemutató elsősorban az Interneten található "Bedini Monopole 3" nevű fórum tagjainak készült, ahol részletesen megtanítom az embereket arra, hogyan építhetik meg és tesztelhetik le ezt az egyszerű, szabadalmaztatott motor-energizálót.

A videót jó minőségben (1,4 GB) itt nézheted meg, alacsonyabb felbontásban (84 MB) pedig itt.

A következő pár kép a videóból lett kivágva.

1. ábra. Az SSG Energizáló

 

2. ábra. Az SSG áramköre közelről

 

3. ábra. Az összeállítás és a mérőműszerek

 

4. ábra. Kéttekercses ventillátor

 

5. ábra. Egy nagyobb számítógépes hűtőventillátor

 

A fordulatszám és az áramfelvétel

Úgy állítottam be a készüléket, hogy a hatásfoka a legjobb legyen, mikor is a legkisebb az áramfelvétel és a legnagyobb a fordulatszám (vagyis mikor a legnagyobb a töltés). Ehhez egy kicsit játszani kell a beállításokkal, de az elején ne akarj tökéletes eredményt elérni. 680 W-os ellenállásértékkel kezdem, majd ezt növelem vagy csökkentem.

Mikor elérem azt, amit szerettem volna, akkor a töltendő akkumulátor helyére egy 1 W-os ellenállást teszek és megmérem a rajta eső feszültséget, miközben a kerék forog. Ha a feszültség 1 V felett van, akkor tudom, hogy túl sok áramot vesz fel a meghajtó akkumulátorból, ezért a potméter ellenállását elkezdem növelni. A videón a mért feszültség 1/4 W-os 1 W-os ellenálláson 0,15 V volt és 190 mA, azaz a teljesítmény 28,5 mW volt. Az ellenállás hőmérséklete megegyezett a szobahőmérséklettel.

Biztosítsd, hogy a meghajtó akkumulátorod nem sül ki gyorsabban a C-20-as aránynál. Az első kísérletekhez ne használj használt akkumulátorokat.

A legkisebb áramfelvételt a 16 pólusú SSG-nél akkor értem el, mikor az ellenállás 900 W volt, plusz még be volt kötve egy 25 mA-es izzó.

A mérési eredmények a 25"-os, 16 mágneses, 790 menetes tekercsnél a következők voltak.

27 ms/mágnes =>

1000/27 = 37,037 mágnes/sec

* 60 sec = 2222 mágnes/perc (4444 dupla impulzus/perc)

/16 mágnes a rotoron = 139 /perc

2222 mágnes/perc / 120 mA = 18,5 mA/perc

A meghajtó akkumulátorból felvett áram: 0,120 A

A felvett teljesítmény:

0,120 A * 12,33 V = 1,48 W

 

A mért töltés

Nem javaslom, hogy a mérőműszereket a töltendő akkumulátorokra kapcsolva hagyjuk, mert ekkor a műszer az áramkör részévé válik, és negatívan befolyásolja a töltési arányt.

A töltendő akkumulátorok feszültsége 12,56 V

Az akkumulátorra menő áram 38 mA

Teljesítmény: 0,48 W (477 mW)

Ha tehát a töltendő akkumulátor a meghajtó akkumulátor kisülésének arányában töltődne, akkor ki kellene találnunk, hogy az a plusz 1 W honnét jön. Az 1 W-os ellenállás teszt megmutatja, hogy nem folyik jelentős áram a töltendő akkumulátorokba. A fenti feszültség és áram teszt megmutatja, hogy mikor az akkumulátor be van kapcsolva az áramkörbe, akkor az áramfelvétel megnövekszik, hiszen az akku belső ellenállása kisebb, mint 1 W. De az áramérő jóval kevesebb áramot mutat, mint amekkora áramot a meghajtó akkumulátorból felveszünk.

Sok tesztet végeztem ezzel az áramkörrel és sok módosítást is elvégeztem abból a célból, hogy meggyőződjek, a töltendő akkumulátor a kisülési arány 80-95 %-áig töltődött fel. Ha a töltendő akkumulátor helyesen van leterhelve, akkor össze tudjuk hasonlítani a különböző akkumulátorok terhelését és a rajtuk végzett munkát. Azt is megfigyeltem, hogy akárhogy is mérjük az áramot, azt láthatjuk, hogy az így feltöltött akkumulátor nagyobb munkát képes végezni az ismétlődő ciklusok során.

Mikor megfelelő számú terhelés összehasonlító tesztet végzünk, számoljuk ki az áramkör hőveszteségeit (tranzisztor, ellenállás, dióda), az izzó által végzett fénykibocsátó munkát és a kerék által végzet mechanikai munkát, s azt kapjuk, hogy az SSG energizálóból sokkal több energiát vehetünk ki, mint amennyit befektettünk a meghajtó akkumulátorból. A mechanikai munka különbsége könnyen meghaladja az 5-20 %-os többletet. Amikor pedig még több töltendő akkumulátort adunk a rendszerhez, akkor még jobban növekszik az ugyanakkora bemeneti teljesítmény esetén kapott munkavégzés.

Az áramkör és a motor hatásfoka és munkavégző képessége nem ugyanaz. A meghajtó akkumulátor energiájának munkává alakítási hatásfoka kisebb, mint 100 %, mivel a fentebb említett veszteségek is megjelennek. De a rendszer teljes hasznos munkája meghaladja a meghajtó akkumulátor által végzett munkát. Ez a szél- , nap- és vízerőművekhez hasonlatos, ahol a vezérlésre felhasznált teljesítmény kisebb, vagy éppen nulla a megcsapolt környezeti energiához képest.

Ebben az áramkörben az akkumulátort saját maga töltésére használhatjuk.

 

Összehasonlítás a hagyományos töltőkkel

Ugyanezeket a kísérleteket hagyományos töltőkkel is elvégezve azt kapjuk, hogy a terhelhetőség fokozatosan csökken minden egyes töltési ciklus után. Az SSG energizálóval épp az ellenkezőjét, azaz növekedést tapasztalunk. Azt is tapasztaltuk, hogy olyan régi akkumulátorok, amelyeket a hagyományos töltéssel már nem lehetett újratölteni, az SSG segítségével újra életre keltek.

 

 

Az eredeti anyagot angol nyelven itt olvashatod.

 

Az SSG felépítése MenüSSG kerék nélkül

 

Utolsó frissítés dátuma: 2007. augusztus 20.