Az elektronika feladata három különböző frekvenciájú impulzus előállítása, amit egy toroid transzformátorra vezetünk. Ezt mutatja a következő ábra:

1. ábra. A három frekvencia előállításának vázlata

 

Bob Boyce annak érdekében, hogy minél több ember tudja megismételni a kísérletét, tervezett egy kapcsolást, amit PWM3-nak nevezett el. Ezt a kapcsolást a visszajelzések alapján állandóan fejlesztette, s az egyes verziókat külön betűvel is ellátta. Jelenleg a legutolsó verzió a PWM3G, amihez úgy is hozzá lehet jutni, hogy megvesszük külön a NYÁK-ot és külön az alkatrészeket, majd magunk összerakjuk.

Azok viszont, akik az összeszerelt és letesztelt változatot egyben szeretnék megvenni, itt rendelhetik meg a kapcsolást.

2. ábra. A PWM3G áramkör képe

 

Ennek az áramkörnek Bob nem publikálta a kapcsolási rajzát, az előző verzióknak viszont igen. Ezért az itt következő sorokban az egyel korábbi - F - verzió kapcsolása következik.

3. ábra. A PWM3F kapcsolási rajza (nagyításhoz kattints ide)

 

A három frekvencia és kitöltési tényező behangolásának menete a következő:

Az első behangolásnál NE kapcsold az áramkört a toroid trafóra, mert ez esetleges helytelen beállítások tönkretehetik a FET tranzisztorokat!

 

A behangolás után következhet a toroid trafó rákötése. Hogy hogyan is kell a transzformátort megtekercselni, erről a következő oldalon lesz szó.

 

 

A lemezek kondicionálása MenüToroid trafó

 

Utolsó frissítés dátuma: 2009. március 20.